Nogometna ljepotica pripala TOŠK-u

Sjajan meč u okviru 6. kola Prve lige FBiH odigrali su danas u Tešnju nogometaši TOŠK-a i Slavena. Domaći su slavili 3:2 u sjajnom meču.

Gosti su bolje otvorili meč, te zaprijetili u dva navrata preko iskusnog Salihovića, no domaći su prvi poveli.

Igrao se 11. minut kada Kalesić šutira, lopta pogađa u leša saigrača Rastoku i uz stativu ulazi u gol. Devet minuta kasnije 2:0. Dizdarević je brži od golmana Brezičanina i domaći su ponovo mogli da slave.

Nakon toga izdvajamo priliku za Gogića kod gostiju, te Hasića kod domaćih, ali na pauzu se otišlo pri rezultatu 2:0.

Slaven smanjuje u 63. kada iskusni Salihović matira Bošnjaka, no samo četiri minuta kasnije domaći vraćaju prednost na dva gola razlike. Kitanović sjajno proigrava Nuhanovića, a ovaj lobuje Brezičanina.

Nisu gosti stali, pa im se to isplatilo u 75. minuti kada Salihović po drugi put pogađa i vraća neizvjesnost u meč.

Gosti su pokušali do kraja doći do izjednačenja, no nisu uspjeli i uspjeli su domaći slaviti novu pobjedu.

Pored kvalitetnog nogometa vrijedi istaći i sjajno suđenje Harisa Poprženovića iz Travnika sa svojim pomoćnicima Sanelom Herceglijom i Emirom Zahiragićem.