Nova moćna partija Kenana Kamenjaša, košarkaši FMP-a ga nisu mogli zaustaviti

.
Košarkaši Studentskog Centra pobijedili su u Beogradu u 9. kolu ABA lige ekipu FMP-a rezultatom 99:86, a najbolji pojedinac susreta bio je bh. reprezentativac Kenan Kamenjaš.

Naime, naš centar je na terenu proveo 33 minute te za to vrijeme ostvario novi jak double-double učinak. Postigao je 22 poena, upisao 12 skokova, a tome je dodao i jednu asistenciju.

Na kraju je meč završio uz valorizaciju 29 te potvrdio da zaista izrasta u vrhunskog košarkaša.

Inače, od početka utakmice bilo je dosta ujednačeno, a FMP je čak imao vodstvo na poluvremenu (44:41). Međutim, u drugom poluvremenu FMP je potpuno deklasiran i pitanje pobjednika niti u jednom trenutku nije dovedeno u pitanje.

Uz Kamenjaša, u ekipi Studentskog Centra dobar je bio i Pavličević s 18 poena, dok je Besson bio najbolji kod FMP-a s 24 poena.

Studentski Centar je na šestom mjestu ABA lige s pet pobjeda i četiri poraza, dok je FMP na devetoj poziciji uz omjer 3-6.