Nurkić igrao dobro, vodio bitku s Lopezom: Portland ipak izgubio s razlikom 119:111

.
Košarkaši Portlanda su poraženi na gostovanju kod Milwaukeeja rezultatom 119:111 uprkos dobroj partiji Jusufa Nurkića.

Košarkaš iz Bosne i Hercegovine u sastavu Chaunceyja Billupsa stigao je do učinka 16 poena, 10 skokova i 3 asistencije za malo više od 31 minutu.

Iako je većinu vremena Jusuf vodio bitku s Brukom Lopezom (Brook), u pojedinim trenucima je čuvao i Giannisa, a krajem prvog poluvremena se nije dobro proveo braneći kontranapad kada je Greek Freak brutalno zakucao preko njega.

U timu Oregona sa 29 ubačaja opet je bio odličan Anferni Sajmons (Anfernee Simons). Džeremi Grant (Jeremi) se pridružio sa 17 i Hart sa jednim poenom manje i 9 skokova. Ali to nije bilo dovoljno da Trail Blazersi izbjegnu sedmi poraz sezone.