Košarkaši Bosne i Hercegovine slavili su protiv favorizovane Grčke 80:77 u četvrtoj utakmici Evropskog prvenstva na Kipru.
Pred medije je stao Jusuf Nurkić koji je pobjedu poklonio navijačima:
"Jednostavno, Bosna i Hercegovina je nekako uvijek otpisana, ali uvijek preživi. Mi komplikujemo sve stvari - kako u životu, tako i na terenu. Moglo je lakše, ali bit će kako mora. Ljudi su došli iz BiH i dijaspore odakle je daleko, više mi je drago zbog njih nego zbog sebe. Zaslužili su da im poklonimo pobjedu zbog navijanja i atmosfere."
Ističe da nije želio kalkulisati prije ove utakmice, jer sada odlučujemo sami o svojoj sudbini:
"Svi su govorili da treba odmarati i kalkulisati. Izrazio sam pred ekipom i trenerom želju da svi igramo i dobijemo. Na neki način su nas malo potcijenili, iz nekog razloga Giannis nije igrao. Ova utakmica je bila bitna od nas, zašto da neko drugi odlučuje o našoj sudbini a ne meni. To je bilo najbitnije i da s Gruzijom odlučujemo 1 na 1."
Šut je morao "probiti", sada preostaje priprema za Gruziju:
"Imamo tehničke greške, ali suštinski je negdje moralo probiti šutem, ne može uvijek biti 10 ili 20 posto. Drago mi je da ulazimo u formu i bolju igru. Idemo se odmoriti, imamo 24 sati i idemo dalje", završio je Nurkić.