Odlična Muzaferija odradila još jedan sjajan spust: Bh. skijašica osvojila nove bodove u Svjetskom kupu

cd

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija, još jednom je odradila sjajnu utrku u samo nekoliko dana.
Naime, na spustu u Krans Montani, Elvedina je osvojila sjajno 18. mjesto.

Muzaferija je sa startnim brojem 35 kroz cilj prošla u vremenu 1:20.21, što je blo dovoljno da osvoji nove bodove. Za pobjednicom je zaostala samo jednu sekundu i deset stotinki.

Najbrža na utrci je bila Švicarka Lara Gut-Behrami s vremenom 1:19.11, a iza sebe je ostavila svoju kolegicu, Švicarku Jasmin Fluri (Jasmine Flury), koja je bila sporija 21 stotinku.

Iza ove dvije Švicarke, treće mjesto je osvojila Italijanka Kornelia Huter (Cornelia Huetter) s vremenom 1:19.32.

Bh. skijašica je ove sezone već ostvarila rezultat karijere, kada je zauzela 14. mjesto na superveleslalomu u italijanskoj Kortini D'Ampeco, a zauzela je i 25. mjesto u spustu.

Prije nekoliko dana je ostvarila prvu pobjedu u karijeri u Evropskom kupu u spustu u Krans Montani.

Najbolju skijašicu već sutra očekuje drugi spust, dok će u nedjelju voziti superveleslalom.