Ovakav Milan ne zaslužuje ništa

Milan je kao veliki favorit ugostio Benevento i teško su čak i u redovima ovog kluba mogli vjerovati u pobjedu na San Siru, no eto uspjeli su na kraju u tome. I kao da se osvetila igračima Milana ta opuštenost i ulazak u utakmicu s mislima da je sa suprotne strane terena posljednjeplasirani Benevento.

Gol odluke postigao je Iemmello u 29. minuti, a Benevento se poslije branio svim silama i uspio da zaustavi sve nalete crveno-crnih. Posljednjih desetak minuta meča Benevento je igrao bez isključenog Diabatea, no ni to nije pomoglo Milanu, kojem Benevento baš ne leži.

Sjetimo se samo da je ovaj tim uspio da odigra 2:2 kod kuće s Milanom u prvom meču, a tada je golman Brignoli postigao gol glavom za remi u nadoknadi.

Poslije 34. kola Milan je šesti sa 54 boda i pitanje je može li makar Evropsku ligu izboriti, a Benevento je ipak već zakoračio nazad u Seriju B, pošto ima tek 17 bodova i zakovan je za dno od početka šampionata.