Partizan doživio težak poraz od Olimpije, odluka o finalisti ABA lige pada u majstorici

košarka
Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Partizan u drugoj utakmici polufinala ABA lige rezultatom 95:83 te tako izborili odlučujući meč za finale regionalnog takmičenja.

Partizan je u ovaj dvomeč ušao kao veliki favorit, a u Beogradu je slavio u prvoj utakmici prilično ubjedljivo (85:70).

No, da neće ići tako kao što su Beograđani zamislili moglo se naslutiti već na poluvremenu, gdje je Cedevita Olimpija imala dvocifrenu prednost (51:41).

U nastavku su Slovenci lako sačuvali prednost i savladali Partizan rezultatom 95:83.

Domaćina u Stožicama predvodio Yogu Ferrell s 21 poenaom, dok je Zoran Dragič dodao 12. Naš Amar Alibegović postigao je devet poena uz tri skoka i dvije asistencije.

S druge strane, ekipu Partizana predvodio je Kevin Punter s 24 poena, dok je Dante Exum dao 16.

Odlučujući meč na rasporedu je 6. juna u Beogradu. U finalu već čeka Crvena zvezda.