Peljto nesretan za katalonskog velikana: Šahtar pobijedio Barcu i ostao u trci za plasman dalje

.
Nogometaši Šahtara su u četvrtom kolu grupe H Lige prvaka pobijedili Barcelonu rezultatom 1:0 i nanijeli prvi ovosezonski poraz Kataloncima u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi.

Susret u Hamburgu je sudio najbolji bosanskohercegovački sudija Irfan Peljto sa pomoćnicima Senadom Ibrišimbegovićem i Davorom Beljom dok je četvrti sudija bio Miloš Gigović.

Peljto je svoj posao odradio na veoma dobar način, pokazao je dva žuta kartona, jedan za domaćeg nogometaša Newertona, a drugi za defanzivca Barcelone Ronalda Arauja.

Inače, pobjedu domaćima koji svoje utakmice igraju u Njemačkoj zbog ratnog stanja u Ukrajini je donio Danylo Sikan golom u 40. minuti susreta nakon asistencije Giorgija Gocholeishvilija.

Barcelona je u nastavku pokušala doći do pozitivnog rezultata, ali u tome nisu uspjeli te je ukrajinski sastav stigao do veoma bitne pobjede.

Šahtar je trećeplasirani sa šest osvojenih bodova iz četiri utakmice dok je Barcelona prva na tabeli sa tri boda više.