Pjanić zabio fantastičan gol iz slobodnog udarca, pa isključen zbog drugog žutog kartona

Jedan od derbija 26. kola italijanske Serije A igrali su sinoć na San Paolu momčadi Napolija i Juventusa, a pobjedu su odnijeli gosti rezultatom 1:2.

U toku je bila 25. minuta kada je Meret oštro startovao na Ronalda i zbog tog dobio direktan crveni karton.

Iz slobodnog udarca je šutirao bh. reprezentativac Miralem Pjanić (28) i fantastično pogodio.

Juventus je u 39. minuti udvostručio prednost, a strijelac je bio Can.

Odmah na startu drugog poluvremena, tačnije u 47. minuti, glavni sudac meča Pjaniću zbog igranja rukom pokazuje drugi žuti i automatski crveni karton.

Napoli koristi igrača više na terenu i smanjuje rezultat u 61. minuti preko Callejona.

Imao je domaći tim šansu da stigne do boda, ali Insigne nije iskoristio najstrožiju kaznu u 84. minuti.

Juventus je tako došao do 23. pobjede i učvrstio se na čelu tabele sa velikih 16 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Napoli.