Pjotr Zila svjetski prvak, Granerud ostao bez medalje

asd
Granerud je zahvaljujući izuzetno slaboj prvoj seriji ostao bez medalje i završio je kao četvrti

Poljski takmičar Pjotr Zila (Piotr Zyla) osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u ski skokovima u Obersdorfu.

Poljak je pobijedio rezultatom 268.8. Veliku zalihu ostvario je u prvoj seriji u odnosu na konkurenciju skočivši čak 105 metara, a i u drugoj je bio solidan. Samo je Norvežanin Halvor Egner Granerud bio bolji od njega.

Granerud je zahvaljujući izuzetno slaboj prvoj seriji ostao bez medalje i završio je kao četvrti. Drugo mjesto i srebrenu medalju osvojio je Nijemac Karl Gajger (Geiger) sa 265.2, dok se na posljednjem stepeniku pobjedničkog postolja našao Slovenac Anže Lanišek sa 261.5 i donio treću medalju Sloveniji u ski skokovima na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu.