Plakali su za Kaneom, a bez njega su uradili nešto što nisu preko 60 godina!

.
Tottenham je lider na tabeli

Ekipa Tottenhama ostvarila je minimalnu pobjedu kod Lutona u okviru 8. kola Premiershipa. Konačan rezultat bio je 1:0 za goste.

Prvu pravu priliku na utakmicu imali su gosti u 8. minuti. Porro je sjajno šutirao, ali lopta ide malo pored gola.

Novu priliku za goste imao je Kuluševski u 30. minuti, ali Kaminski je fenomenalno odbranio njegov pokušaj.

Do kraja poluvremena vrijedi spomenuti i glupost Bissoume koji je za samo deset minuta dobio dva žuta kartona, te je ranije napustio utakmicu.

Iako sa igračem manje, Tottenham je nastavio da napada, a to im se isplatilo već u 52. minuti ove utakmice.

Micky van de Ven izborio se za prostor u šesnaestercu Lutona, primio je pas koji je poslao Maddison, te je postigao gol za vodstvo Tottenhama.

Dobru šansu za poravnanje imao je Morris u 60. minuti, ali je Vicario sjajno odbraio šut koji je išao u lijeve rašlje.

Nakon ove pobjede Tottenham je barem na kratko prvi na tabeli i još uvijek su uz Arsenal jedina neporažena ekipa u ligi.

Vrijedi dodati i to da je Tottenhamu ovo najbolji start sezone još od 1960/61 kada su osvojili ligu, te kup Engleske.

Da li mogu ponoviti nešto slično ove godine ostaje da vidimo.