Kolašinac asistent u visokoj pobjedi Arsenala, trijumfi Cityja i Liverpoola

Kompletirano je 28. kolo engleskog Premiershipa.

Arsenal je sa 5:1 savladao Bournemouth. Sead Kolašinac je upisao asistenciju za vodeći gol Topnika koji je postigao Ozil. U strijelce su se upisali i Mkhitaryan, Koscielny, Aubameyang i Lacazette u redovima pobjedničke ekipe, dok je počasni pogodak za goste postigao Mousset.

Chelsea je sa 2:0 slavio protiv Tottenhama. Pedro je u 57. pogodio za 1:0, a konačnih 2:0 postavio je Trippier.

Liverpool je razbio Watford rezultatom 5:0, a po dva pogotka postigli su Mane i Van Dijk. Posebno je bio impresivan Maneov drugi pogodak za 2:0 kojeg je postigao petom. U strijelce se upisao i Origi koji je zaigrao umjesto povrijeđenog Firmina.

Manchester City je slavio zahvaljujući pogotku Sergija Aguera iz penala u 59. minuti s minimalnih 1:0 protiv West Hama, dok je Manchester United zabilježio trijumf na gostovanju kod Crystal Palacea rezultatom 3:1. Pogotke za Crvene đavole postigli su Lukaku u 33. i 52., te Young u 83. minuti susreta, dok je za domaćina pogodio Ward u 66. minuti, pišu sportske.ba.