Pogledajte Jokićev promašaj za pobjedu poslije nevjerovatne serije (VIDEO)

Jokić
Pogodio je Nikola drugo slobodno bacanje, da bi Minesota odradila očajan napad i otišlo se u dodatnih pet minuta.

Da je neko Denveru na 2.45 do kraja meča sa Minesotom ponudio da igraju produžetke, objeručke bi prihvatili s obzirom na to da su gubili čak 12 poena razlike (96:84).

Međutim, Nagetsi su napravili sjajnu seriju od 12:0 i došli su čak u situaciju da pobjede - što je, iskreno, izgledalo nemoguće u finišu utakmice.

Nikola Jokić je bio taj koji je dirigovao preokretom, mada je, kao što smo već javili, bio tragičar na 11 sekundi do kraja. Na semaforu je stajalo 96:95 za Vukove, a Jokić je bio na liniji za slobodna bacanja.

Promašio je prvo, iako su loptu svi vidjeli u košu. Međutim, nekako se iskobeljala i izašla iz obruča, na opštu radost domaćih navijača. Pogodio je Nikola drugo slobodno bacanje, da bi Minesota odradila očajan napad i otišlo se u dodatnih pet minuta.

Minesota je tamo slavila rezultatom 114:108, Jokić je na kraju zabilježio učinak od 43 poena, 11 skokova i šest asistencija.