Poraz bh. košarkašica koji mnogo boli: Luksemburg postaje sportska sila za Bosnu i Hercegovinu

.
U drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket 2025. godine, ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela i drugi poraz, ovaj put protiv selekcije koja do jučer nije bila skoro nikako na mapi evropske košarke.

Naše djevojke poražene su od Luskemburga rezultatom 77:64. U posljednje dvije godine Luksemburg napreduje u košarci, a čini se da su dovoljno napredovale da dobiju naš tim.

Luksemburg je puno bolje otvorio susret i prvu četvrtinu su bile konstantno u vodstvu.

Naša selekcija je imala problem sa skokom i sa tehničkim greškama što domaće igračice koriste da prvu četvrtinu završe sa +12, rezultatom 24:12.

U drugoj četvrtini smo imali par dobrih napada, pogodili smo i nekoliko puta šut za tri poena, ali uništio nas je skok u napadu.

Luksemburžanke su igrale sjajno, smireno, precizno i na poluvremenu su imale prednost 47:34.

U trećoj četvrtini egal igra koš za koš, dovoljno da domaće košarkašice održe dvocifrenu prednost.

U posljednjem periodu slična igra na terenu kao i i u prethodnim dionicama za konačnih

Kod Luksemburga prvo ime bila je Faith Ehi Etutte sa 25 poena i 14 skokova, kod naše selekcije Melisa Brčaninović je postigla 13 poena, Dragana Zubac je ubacila 12, Dragana Domuzin je dodala 11 poena.