Takmičari KBV "Budo" napravili odličan rezultat i u ukupnom poretku zauzeli 4. mjesto (FOTO)

Takmičari KBV BUDO nastupanjem na takmičenju u Banjoj Luci uspjeli su postići dobre rezultate u više kategorija.

Jučer su takmičari KBV BUDO nastupili u Banjoj Luci na turniru u organizaciji K.K.Castra sa 14 takmičara.

Na ovom takmičenju učešće je uzelo 5 država, 60 klubova i preko 750 takmičara, te su napravili odličan rezultat.

U ukupnom poretku cazinski sportisti zauzeli su 4. mjesto, sa osvojenih 19 medalja od čega je:
7 zlatnih medalja,
4 srebrnih i
8 bronzanih medalja.

Uzimajući u obzir jačinu turnira, ovo je i više nego odličan rezultat, gdje su naši takmičari pokazali izuzetan kvalitet, te dokazali da su i dalje u samom vrhu sa najboljima.

Ovu takmičarsku sezonu privodimo sa veoma dobrim rezultatima.

Najuspješniji takmičar Kluba je bila Sara Vilić sa osvojene dvije zlatne medalje i jednom bronzom.

"Posebno bih pohvalio Kapić Benjamina, koji se danas lavovski borio, iako je početnik, u finalu je izgubio na izjašnjavanje sudija, što obećava njegov napredak u budućnosti", ističe trener Senad Vilić.

Osvajači zlatnih medalja su:

Vilić Sara Kate 2009. godište
Vilić Sara borbe 2009. godište +30kg
Bajramović Amar borbe U 21 -75kg
Hadzalić Ibro borbe borbe U21 -84kg
Harbaš Refko borbe 2005. godište -50kg
Kate ekipno kadetkinje (Duraković Ena-Đogic Elmina-Abdić Amina)
Kate ekipno kadeti (Muranović Ilhan-Harbaš Refko-Vilić Meris)

Kate ekipno djevojčice 2005.-2006. godište

"Zahvaljujemo se našim prijateljima iz K.K Cazin, sa kojima smo organizovali zajednički prevoz, radi lakšeg odlaska na takmičenje.

Pohvalio bih organizaciju gospodina Željka Brankovića, te zahvalio mu se na gostoprimstvu.

Također se zahvaljujemo svim našim takmičarima, koji su se odazvali ovom turniru i naravno njihovim roditeljima koji su, kao i svaki put financirali sve", dodao je Vilić za Cazin.NET.