Preokret Liverpoola u Linzu, Roma uz dosta muke slavila u Moldaviji

.
Liverpool je u 1. kolu Evropske lige došao do pobjede nad ekipom LASK-a u Linzu. Bilo je 3:1 za Redse.

LASK je odigrao odlično prvo poluvrijeme. Sjajno su ušli u njega i u 14. minuti pogotkom Fleckera s distance domaći tim dolazi do prednosti od 1:0.

Ipak, Liverpool je u drugom poluvremenu došao do preokreta. U 56. minuti dosuđen je penal, a Darwin Nunez postiže pogodak za 1:1.

Sedam minuta kasnije preokret Redsa. Luis Diaz koristi dodavanje Gravenbercha i postiže pogodak za prednost Liverpoola od 2:1.

Tačka na ovaj meč stavljena je u 88. minuti. Konačnih 3:1 postavio je Mohamed Salah.

Roma je imala neugodno gostovanje u Tiraspollu kod Sheriffa. Na kraju je slavila s 2:1.

Povela je Vučica s 1:0 u nadoknadi prvog dijela golom Paredesa, da bi Sheriff u 57. minuti izjednačio preko Tovara. Lukaku u 65. minuti donosi trijumf Romi od 2:1

U jednom od derbija Panathinaikos je savladao Villarreal s 2:0. Golove su postigli Ioannadis i Šporar.

Bayer Leverkusen je na svom terenu uvjerljivo savladao Hacken s 4:0.