Prvenstvo Federacije BiH: Zlatna i dvije bronzane medalje za KK „Regeneracija“

asd
U organizaciji Karate saveza FBiH, tokom vikenda, 24. i 25. aprila Gradačac je bio domaćin 16. Prvenstva FBiH za kadete, juniore, U21 i seniore u karateu.

Kako je i dalje loša epidemiološka situacija sa Covid pandemijom, prvenstvo se odvijalo bez publike. Učešće je uzeo 401 takmičar iz 68 klubova sa ukupno 490 prijava. Karate klub “Regeneracija” je nastupao sa 8 takmičara koji su radili u kadetskoj, juniorskoj i U21 kategoriji. Tarik Salkić osvojio je zlato u kategoriji kate kadeti, i bronzu u borbe kadeti, dok je Lejla Kudić osvojila bronzanu medalju u borbama juniorke.

Također, u Gradačcu su nastupali i članovi KK „Fudokan“ Velika Kladuša, a njihova takmičarka Melany Šabanagić uspjela je osvojiti bronzanu medalju.