Cedevita Olimpija prvi finalista turnira Mirza Delibašić

Košarkaši Cedevita Olimpije prvi su finalisti Memorijalnog turnira Mirza Delibašić koji se održava u Skenderiji budući da su u prvom polufinalu savladali Gaziantep rezultatom 92:88

Turski tim je odlično otvorio utakmicu i sredinom prvog dijela imao prednost od 11 poena. Ipak, tim Slavena Rimca je do kraja prve dionice uspio da smanji zaostatak na samo jedan poen (18:17). Gaziantep je odigrao sjajnu drugu četvrtinu i na poluvrijeme odlazi sa devet poena prednosti, 45:36 - piše Sport1.

Otvaranje drugog dijela pripada ponovo turskoj ekipi, ali kako je odmicala četvrtina tim Cedevita Olimpije je uspio da u potpunosti ovlada terenom, pa se u posljednjih deset minuta učazi sa prednošću Gaziantepa od tri poena, 62:59. Posljednja četvrtina ponudila je potpunu neizvjesnost, pa je regularnih 40 minuta završilo rezultatom 85:85.

O pobjedniku ovog duela su odlučivali produžeci, a na kraju je slavio tim Cedevite Olimpije rezultatom 92:98.