Prvoklasno iznenađenje u Ligi C Lige nacija!

.
Kompletirano 1. kolo

Kompletirani su mečevi prvog kola Lige C Lige nacija u grupama 1 i 2.

Za prvoklasno iznenađenje pobrinuli su se fudbaleri Luksemburga koji su u gostima pobijedili Azerbejdžan i to poslije preokreta.

Sheydaev je u 43. minuti doveo domaće u vodstvo koji su u 26. minuti poslije isključenja ostali s igračem manje. Na startu drugog dijela Krivotsyuk postiže autogol za izjednačenje, a pobjedu gostima donosi Rodrigues iz penala.

U drugom meču grupe 1 još jedna gostujuća pobjeda. Do punog plijena na Kipru je stigla Crna Gora našeg Faruka Hadžibegića. Dvostruki strijelac u trijumfu 0:2 bio je Jovetić.

Gruzija je u grupi 2 Lige C stigla do pobjede, također u gostima. S minimalnih 0:1 savladana je Estonija. Pobjednika je odlučio Katcharava u 32. minuti.

Ranije je u ovoj grupi Sjeverna Makedonija pobijedila Armeniju s 2:1. Taj susret sudile su bh. sudije na čelu s Irfanom Peljtom.