REAL BIO BOLJI, ALI NIJE SLAVIO: Malcom spasio Barcelonu

Fudbaleri Barcelone i Real Madrida odigrali su prvi meč polufinala Kupa kralja.

Nakon 90 minuta utakmice na Nou Campu rezultat je glasio 1:1.

Barcelona je utakmicu počela bez Lionela Messija koji je ostao na klupi zbog povrede koju je zaradio u duelu sa Valencijom koja je odigrana u subotu.

Susret je odlično počeo za Kraljevski klub. Karim Benzema je u šestoj minuti asistirao, a Lucas pogodio za 0:1.

U 26. minuti Malcom izvodi slobodan udarac, a Ivan Rakitić šutira glavom. Navas je bio savladan, ali je lopta pogodila prečku. Tim iz Madrida je do kraja prvog poluvremena uspio sačuvati stečenu prednost.

U 57. minuti sjajna akcija Barcelone. Jordi ALaba je pobjegao odbrani Reala i šutira, ali je Navas zaustavio njegov udarac. Loptu je pihvatio Semedo koji je iskosa s lijeve strane pogodio stativu, lopta se odbila na drugu stranu do brazilca Malcoma, a njemu nije bio problem zabiti u praznu mrežu.

Messi je u igru ušao u 65. minuti, ali nije pomogao Barci da dođe do pobjede. Najbolju priliku do kraja utakmice propustili su igrači Reala. Ter Stegen je izletio ivan kaznenog prostora, lopta je došla do Balea, gol je bio prazan, Velšanin je oklijevao i Pique je izbacio loptu u korner.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, pa je susret završen bez pobjednika.