Real Madrid korak do titule

real
U posljednjem susretu 36. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na gostovanju pobijedio Granadu sa 2-1 i dva kola prije kraja prvenstva ima četiri boda više od Barcelone.

"Kraljevski klub" će za tri dana u Madridu imati priliku pobjedom protiv Villarreala osigurati 34. naslov španjolskog prvaka.

Real je protiv Granade odigrao odlično prvo i vrlo slabo drugo poluvrijeme, no i to je bilo dovoljno za tri boda.

Gosti su poveli u 10. minuti golom Ferlanda Mendyja nakon akcije u kojoj je sudjelovao i Luka Modrić. Samo šest minuta kasnije već je bilo 2-0. Modrić je uposlio Karima Benzemu koji je s krila ušao u kazneni prostor i sjajno pogodio. Francuski napadač je imao priliku i u 42. minuti, ali je Rui Silva fantastično obranio.

Bilo je to praktički sve od Reala. Granada je u 50. minuti smanjila preko Darwina Machisa i potom do kraja susreta pokušavala izjednačiti. Najbliže golu bila je u samoj završnici kada su u istom napadu Cortez i Azeez opasno zaprijetili. Kod prvog udarca istaknuo se sjajnom obranom Courtois, a kod drugog pokušaja Ramos je skinuo loptu s gol crte.

U ranije odigranom susretu Real Sociedad je osvojio važne bodove u borbi za Europu pobijedivši na gostovanju Villarreal sa 2-1.

Sve najzanimljivije se dogodilo u zadnjih pola sata. Gosti su poveli 2-0 golovima Williana Josea (61) i Diega Llorentea (75), a Santi Cazorla je u 85. uspio tek smanjiti.

U drugom susretu Deportivo Alaves i Getafe su odigrali bez golova.

Sociedad se ovom pobjedom približio šestoplasiranom Getafeu na bod zaostatka, a Villarrealu koji je peti na tri boda minusa.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 83 boda, Barcelona na drugom mjestu ima 79, a zatim slijede Atletico Madrid i Sevilla sa po 66 bodova.