Benzema nastavio zabijati, Real slavio na domaćem terenu

Fudbaleri Real Madrida savladali su Alaves sa 3:0 u predzadnjem meču 22. kola španske La Lige.

Tokom cijelih 90 minuta Kraljevi su dominirali. U 30. minuti Benzema je postigao gol, šesti na posljednje četiri utakmice, na asistenciju Reguliona.

Iako su domaći igrači imali terensku inicijativu i više prilika Alaves je pružio solidan otpor koji je držao do posljednjih deset minuta. Prvo je Junior Vinicius udvostručio prednost svog tima na asistenciju Asensija u 80. minuti.

Konačni rezultat postavio je Diaz sjajnim skokom u sudijskoj nadoknadi na ubačaj Odriozole. Real se tako približio gradskom rivalu na samo dva poda uoči međusobnog duela narednog vikenda. Alaves je nanizao tri poraza u niz te sa 32 osvojena boda drži sedmu poziciju, prenose sportske.ba.