Rebić pogodio za pobjedu Milana na gostovanju kod Breše

Nogometaši Milana slavili su na gostovanju kod Breše rezultatom 1:0 u utakmici 21. kola Serije A. Strijelac jedinog gola na susretu bio je Ante Rebić u 71. minuti kada je pogodio nakon asistencije Samua Kastilehoa (Castillejo). Zanimljivo, objema ekipama je poništen po jedan pogodak. Prvo je u 55. minuti Breši poništen gol zbog ofsajda, da bi u 83. minuti poništen i Milanu. Rade Krunić, reprezentativac BiH u redovima Milana u igru je ušao u 77. minuti kada je zamijenio Hakana Čalhanoglua (Hakan Çalhanoğlu), dok je Asmir Begović pobjedu svog tima odgledao s klupe za rezervne igrače. Milan se s ovim trijumfom popeo na šesto mjestu Serije A sa 31 osvojenim bodom, sedam manje od Rome koja je na četvrtom mjestu, ali i koja ima utakmicu manje.