Reprezentativac Andore protiv Poljske dobio crveni karton u 10. sekundi

asd
Nogometaši Poljske vrečeras igraju protiv Andore meč 9. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru, a na njemu je viđen jedan od najbržih crvenih kartona u historiji.

Poljska je sama po sebi bila ogroman favorit protiv slabašne Andore, a domaća ekipa ove male države se pobrinula da im dodatno olakša posao.

Naime, njihov nogometaš Ricard Fernandez je dobio crveni karton u 10. sekundi, odnosno samo što su krenuli sa centra.

Domaći su pokušali da ga pronađu dugom loptom, a on je u duelu s Kamilom Glikom udario Poljaka laktom, što je sudiji bilo dovoljno da mu pokaže crveni karton.

Poljska je očekivano do poluvremena postigla tri gola preko Lewandowskog, Jozwiaka i Milika, dok je nadu domaćim donio Vales. Na poluvremenu je rezultat 1:3.

Inače, ukoliko Poljaci dođu do pobjede, a pritom Albanija izgubi od Engleske, naći će se u baražu te će biti potencijalni rival Bosni i Hercegovini ako Zmajevi završe u razigravanju za Mundijal.