Rođeni srušili prvake: Velež u Mostaru savladao Sarajevo

asd
U okviru 25. kola nogometne m:tel Premijer lige BiH u Vrapčićima danas je Velež savladao aktuelne prvake i lidera na tabeli ekipu Sarajeva potpuno zasluženo, a bilo je 1:0.

Inače, ovo je treći poraz u sezoni za izabranike Vinka Marinovića, koji su tako sada samo na plus 5 u odnosu na drugoplasirani Borac.

Velež je danas bio mnogo bolji tim, a posebno je to bilo izraženo u prvom poluvremenu.

Prva šansa za Rođene desila se u 9. minuti, ali udarac Vehabovića odlazi pored gola. Isti igrač šest minuta kasnije šutira iz slobodnjaka, ali ovaj Kovačević brani.

U 16. minuti ponovo je Kovačević spašavao svoju mrežu nakon udarca Hasanovića. Domaćini su poveli u 39. minuti, a gol je postigao uz dosta sreće Anđušić.

Na odmor se otišlo sa zasluženom prednošću Rođenih.

U drugom dijelu nešto bolja igra Sarajeva. Prvu veliku šansu za prvake propušta Fanimo u 68. minuti, nakon što mu je Bogdanović sjajno odbranio.

Svega tri minute kasnije Mešanović šutira glavom iz dobre pozicije pored gola.

Posljednju veliku za Sarajevo propušta Velkoski, ali njegov udarac brani Bogdanović.

Do kraja je Bordo tim bacio sve karte u napad, ali po njihovu žalost rezultat se nije mijenjao i ostalo je 1:0 za Velež.

Sarajevo je i dalje vodeći tim u prvenstvu sa 52 boda, dok je Borac drugi sa pet bodova manje. Velež je treći sa 45.