Roma i Atalanta remizirali, Džeko odigrao svih 90 minuta

Džeko
Nogometaši Rome i Atalante su remizirali u 32. kolu italijanske Serie A rezultatom 1:1.

Gosti iz Bergama su na Olimpicu poveli već u 26. minuti kada je pogodio Ruslan Malinovskij i činilo se da bi mogli stići i do pobjede. No, u 69. minuti Robin Gosens je dobio drugi žuti karton, te je Roma imala igrača više u posljednjih dvadesetak minuta susreta.

Rimljani su brojčanu prednost iskoristili u 75. minuti kada je Bryan Cristante pogodio za 1:1, no za preokret i pobjedu nisu imali snage.

Najbolju priliku za pogodak vrijedan tri boda imao je Edin Džeko u 81. minuti, no njegov udarac je fantastično odbranio golman Pierluigi Gollini. Džeko je bio starter u prvenstvu prvi put nakon mjesec dana, te je odigrao svih 90 minuta.

Ekipe su na kraju završile s istim brojem igrača nakon što je u posljednjim minutima Ibanez dobio dva žuta kartona.