Ronaldo dvostruki strijelac u pobjedi Juventusa

U susretu 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na gostovanju pobijedio Empoli sa 2-1, a oba gola za torinsku 'Staru damu' zabio je Cristiano Ronaldo.

Domaćin je poveo u 28. minuti lijepim golom Francesca Caputa, no Juve je u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima portugalskog majstora. Ronaldo je prvo izjednačio iz jedanaesterca u 54. minuti, a potom je u 70. minuti fantastičnim udarcem s više od 20 metara zabio za 2-1.

Portugalac je tako stigao do brojke od sedam golova u prvenstvu i drugi je strijelac Serie A iza napadača Genoe Poljaka Krzysztofa Piateka koji je zabio devet golova.

U prvom subotnjem susretu Atalanta je pobijedila Parmu sa 3-0. Golove za momčad iz Bergama zabili su Riccardo Gagliolo (55-ag), Jose Palomino (72) i Gianluca Mancini (80).

Na ljestvici vodi Juventus sa 28 bodova, sedam više od Napolija koji ima utakmicu manje. Inter je treći sa 19 bodova, a Lazio na četvrtom mjestu ima 18 bodova. I Inter i Lazio imaju utakmicu manje.