Ronaldovu majstoriju pokvario ofsajd, ali je iskoristio veliki poklon golmana iz Srbije za novi gol

.

Saudijski Al Nasr plasirao se u četvrtfinale azijske Lige prvaka nakon što je u dvomeču bio bolji od Al Feihe sa ukupnih 3:0.

Al Nasr je u prvom meču slavio sa 1:0 pogotkom Kristijana Ronalda (Cristiano), a Portugalac je i sinoć bio u centru pažnje.

Ronaldo je dao jedan gol nakon velike greške srbijanskog golmana Vladimira Stojkovića. Prije pogotka je imao i jednu majstoriju koja mu je poništena.

Al Nasr je poveo u 17. minuti preko Otavija. Igrao se 47. minut kada je hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović proigrao Ronalda, a on sjajnom fintom izbacio Stojkovića i postigao pogodak.

Međutim, on je poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao kapiten Al Nasra.

Ipak, nije meč mogao proći bez Ronaldovog gola. On je u 86. minuti dobio dugu loptu, a nakon greške Stojkovića poslao je u praznu mrežu za konačnih 2:0.

Al Nasr će u četvrtfinalu igrati protiv Al Aina koji je u osmini finala izbacio Nasaf Kvarši.