Rukometaši Barcelone odbranili titulu prvaka Evrope

.
Susret je servirao istinsku dramu, s obzirom na to da pobjednika nije bilo nakon regularnih 60 minuta

Barca na krovu Evrope

Rukometaši Barcelone odbranili su titulu prvaka Evrope. Oni su pobijedili Kilce u finalu Lige prvaka u rukometu, odigranom u Kelnu.

Susret je servirao istinsku dramu, s obzirom na to da pobjednika nije bilo nakon regularnih 60 minuta (28:28), ali ni nakon produžetaka (32:32), tako da se pristupilo izvođenju sedmeraca.

Katalonci su bili jačih živaca i na koncu ostvarili trijumf sa konačnih 37:35. Ključni trenutak se desio kada je vratar Barce Gonzalo Perez de Vargas odbranio pokušaj Aleksa Dujšebajeva.

Najefikasniji rukometaš Barcelone u finalu bio je Gomez Abelo sa devet golova, kod Kilcea je čak šest igrača meč okončalo sa četiri pogotka.