Rukometaši Srbije večeras neće moći spavati: Na tragičan način ispustili pobjedu protiv Islanda

.
Srbijanci su imali dva gola prednosti na 25 sekundi do kraja meča

Rukometaši Srbije remizirali su s favorizovanim Islandom u sjajnom meču rezultatom 27:27 (10:11).

Island je dočekao duel kao veliki favorit, ali oni nisu to uspjeli koristiti i na kraju su se s dva gola u posljednjih 25 sekundi uspjeli dokopati jednog boda.

Srbijanci su igrali sjajno tokom čitavog meča, koji je počeo vrlo neefikasno.

Ipak, to se mora pridodati sjajnim golmanima Dejanu Milosavljevu i Viktoru Gislijem Halgrimson.

Srbija je na devet minuta do kraja imala tri gola prednosti, a onda se igralo gol za gol. Uslijedila je spektakularna završnica, koja će našim komšijama ostati u ne previše lijepom sjećanju.

Srbija je pola minute prije kraja imala šut za plus tri, ali su promašili. Nakon toga su primili gol, a posebno je tragična reakcija bila pri vodstvu 27:26, jer su izgubili loptu prilikom dodavanja što su Islanđani iskoristili i ukrali bod s ove utakmice.

Elison je bio najefikasniji kod selekcije Islanda sa 7 golova, dok je Gudjonson dodao 6. S druge strane, kod Srbije, Pechmalbec je postigao pet pogodaka.

U drugom meču programa Austrija je očekivano savladala Rumuniju (31:24.