Samo je nebo granica: Cazinjanin, Denis Prošić, pobjednik u pojedinačnoj konkurenciji FBiH u Blanik kupu

U subotu, 25.augusta na aerodromu "Urije" u Prijedoru održano je takmičenje u preciznom slijetanju jedrilicom Blanik, 13. Blanik kup.

Pobjednik u otvorenoj pojedinačnoj konkurenciji bio je Marjan Ivanovski iz Aero-kluba “Kumanovo”, dok su drugo i treće mjesto zauzeli članovi AK “Morava” Kraljevo Sreten Karapandžić i Stefan Đoković.

Pobjednik u pojedinačnoj konkurenciji Federacije BiH, odnosno BiH je naš Cazinjanin, Denis Prošić iz AK “Bihać”, koji se ovim sportom bavi već 20 godina.

Sa kolegom Ibrahimom Topićem bio je najbolji i u ekipnoj konkurenciji, dok je na međunarodnom plasmanu zauzeo  treće mjesto.

Na ovogodišnjem “Blanik kupu” učestvovala su 34 takmičara iz BiH, Srbije, Slovenije, Hrvatske, Crne Gore Australije, Poljske i Makedonije i Crne Gore.