Sarajevo poraženo na teškom gostovanju: Borac s igračem više jedva do pobjede

.
Banjalučani su pogodili za pobjedu u 87. minuti

U okviru 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Borac je na Gradskom stadionu dočekao Sarajevo. Utakmica je završena rezultatom 1:0.

Utakmica u Banjoj Luci nije obilovala sa previše prilika. U prvom poluvremenu treba izdvojiti priliku Ziljkića iz 39. minute kada je po desnoj strani loptu poslao Keremeh (Kyeremeh), ali je Ziljkić promašio sa svega nekoliko metara.

Dakako, detalj iz prvog poluvremena koji je bio ključan za ostatak utakmice je crveni karton, odnosno drugi žuti karton,  koji je Gigović dao Traki.

Borac to nije koristio u dobrom dijelu drugog poluvremena. Prvu ozbiljnu priliku su imali u 69. minuti kada je Blagaić makazicama pogodio stative.

U 79. minuti su se igrači sukobili poslije jednog nesportskog poteza igrača Borca kojim su gurnuli na pod Mustafića. Poslije tog incidenta isključen je i Mirza Varešanović, trener Sarajeva.

U 87. minuti je Borac iskoristio igrača više. Subić je centrirao, a Predragović glavom pogodio za, kasnije će ispostaviti, pobjedu Banjalučana.

Borac je drugi sa 55 bodova i oni su sigurni što se tiče igranja Evrope naredne sezone.

Sarajevo će morati biti sigurnije u naredne tri utakmice, pošto je i Željezničar slavio rezultatom 2:1.