Savladali Maljorku na penale: Atletiko Bilbaoa stigao do 24. naslova Kupa kralja

a

Kup kralja osvojili su fudbaleri Atletiko Bilbaoa nakon što su u finalu u Sevilji pred 58.000 gledatelja savladali Maljorku nakon boljeg izvođenja penala s ukupnih 5:3.

Bilbao je tako stigao do čak 24. naslova Kupa kralja nakon što su posljednjih šest finala izgubili te je im je ovo prvo slavlje nakon 40 godina.

Igrači Maljorke su prvo došli u vodstvo u 21. minuti utakmice nakon kornera i velike gužve u šesnaestercu Atletika, kada je Dani Rodrigez (Rodriguez) pogodio za vodstvo.

Atletik je do zasluženog izjednačenja došao u 50. minuti kada je Niko Vilijams (Nico Williams) poslao sjajnu dubinsku loptu, a nju je iskoristio Oihan Sanket (Sancet) koji je bez problema savladao golmana Maljorke.

Poslije 90 minuta nije bilo osvajača Kupa te je susret otišao u produžetke, a potom i do penala.

Svi izvođači penala Atletika su bili precizni, a s druge strane, kod Maljorke je promašio srbijanski ofanzivac Nemanja Radonjić koji je promašio čitav gol i tako postao pravi tragičar finala.