Serija A: Ronaldo donio Juventusu bod protiv Atalante, Lulić strijelac u pobjedi Lacija

U okviru 18. kola italijanske Serije A danas je u terminu od 15 sati odigrano pet utakmica.

Juve je prekinuo niz pobjeda i odigrao u Bergamu protiv Atalante samo 2:2, ali i dalje je vodeći tim prvenstva.

Juve je poveo već u drugoj minuti kada je Đimisti pogodio vlastitu mrežu.

Uslijedio je preokret Atalante koji preko Zapate u 24. i 56. minuti dolazi do vodstva od 2:1.

Ipak bod Juventusu donosi Ronaldo, koji je u igru ušao u 65. minuti.

Treba istaknuti da je Juve od 53. minute igrao sa igračem manje, jer je drugi žuti karton zaradio Bentakur.

Juve nakon ovog boda ima 50 bodova, devet više od Napolija.

Pjanić je u igru ušao u 56. minuti susreta, zamijenivši Kostu.

Lacio je na gostovanju protiv Bolonje (Bologna) slavio rezultatom 2:0. Golove za "nebesko plave" postigli su Luis Felipe i nekadašnji naš reprezentativac Senad Lulić.

Kaljari (Cagliari) je na svom terenu savladao minimalno Đenovu (Genoa) rezultatom 1:0, a strijelac je bio Farijas.

Fiorentina je poražena na Artemio Frankiju od Parme rezultatom 1:0, dok je Sampdorija slavila protiv Kijeva (Chievo) rezultatom 2:0.