Zmaj je mogao i bolje: Šok za Šehića u derbiju začelja

Derbi začelja turske Superlige igrali su Erzurumspor i Rizespor, slavili su gosti sa minimalnih 0:1. Ibrahim Šehić je branio cijeli meč.

U dosta tvrdoj izjednačenoj utakmici s malim brojem prilika jedini gol viđen je u 76. minuti.

Fernando Boldri je bio brži od domaćih defanzivaca, nekako je uspio šutirati te je loptu probacio ispod Ibrahima Šehića. Dojam je da je bh. reprezentativni golman u ovoj situaciji mogao i bolje intervenisati.

Inače, domaćim je u prvom poluvremenu poništen gol. Taylan Antalya je zabio za veliku radost domaćih igrača, ali je sudija Özgür Yankaya poslije konsultacija s VAR tehnologijom poništio gol zbog faula u napadu.

Cijeli meč za domaće odigrao je i bh. internacionalac Jasmin Šćuk.

Nakon 20 kola Erzurumspor je 17. na tabeli sa isto toliko bodova, četiri manje od Rizerspora na 15. poziciji koja garantuje ostanak u eliti turskog fudbala, prenose sportske.ba.