Solidna partija Nurkića u ubjedljivom trijumfu Portlanda protiv Sacramenta

.
Košarkaši Portland Trail Blazersa savladali su kao gosti Sacramento Kingse rezultatom 125:99 uz solidno izdanje bosanskohercegovačkog košarkaša Jusufa Nurkića.

Blazersi su od početka nametnuli svoj ritam igre i već nakon prve dionice vodili su 38:24. U nastavku meča su bez većih problema uspjeli sigurno održavati dvocifrenu prednost te su upisali peti trijumf sezone uz četiri poraza.

S druge strane, za Kingse je ovo bio šesti poraz nakon deset odigranih utakmica.

Prvo ime meča bio je CJ McCollum sa 37 poena, a pratili su ga Damien Lillard sa 17 i Enes Kanter sa 11 koševa.

Jusuf Nurkić je imao skor od deset poena, osam asistencija, pet skokova i tri ukradene lopte za 23 minute provedene na parketu.

U redovima Sacramenta bolji od ostalih bio je Marvin Bagley III sa 15 ubačaja.

Još jednu sjajnu partiju pružio je Luka Dončić koji je vodio Dallas Maverickse do trijumfa protiv Orlando Magica rezultatom 112:98.

Slovenac je ostvario triple-double učinak sa 20 poena, 11 skokova i deset asistencija, ali donekle ga je zasjenio Tim Hardaway Jr. koji je sa 36 poena bio najefikasniji kod Mavsa, dok je raspoložen bio i Trey Burke sa 29 koševa.

Najbolji pojedinac u redovima Orlanda bio je Crnogorac Nikola Vučević sa 30 poena i 15 skokova, a zapažen je bio i Aaron Gordon sa 16 poena.