Sparsi poraženi u neizvjesnom meču druge ABA lige

.
Bolji od sarajevskog tima bio je Helios iz Domžale

Košarkaši Sparsa zabilježili su poraz u susretu drugog kola ABA 2 lige. Od sarajevskog tima bolji je bio Helios iz Domžala rezultatom 83:77.

Bh. tim je dobro otvorio meč na turniru koji se igra u Zlatiboru. Sparsi su vodili nakon prve četvrtine rezultatom 27:19, ali je Helios odigrao odlično u drugoj dionici i na odmor između dva poluvremena otišao sa pola koša prednosti (42:41).

U trećoj četvrtini se smjenjivalo vodstvo, da bi u posljednjoj dionici Helios na krilima serije 13:1 uspio da se rezultatski odvoji na 79:70. Sparsi su se uspjeli vratiti na dva poena zaostatka, međutim kada je Karlbe Ervin (Carlbe) pogodio dva bacanja za 81:77 na 15 sekundi do kraja meča, bilo je jasno da nema vremena za Sparse koji su u prvom kolu savladali Osijek (82:74).

Najefikasniji u ekipi Sparsa bio je Remi Abel (Remy Abell) sa 25 poena, dok je Mašan Vrbica ubacio 18 poena, a dodao je i sedam skokova i šest asistencija. U pobjedničkom timu istakli su se Blaž Bahkovič sa 23 poena i Leon Šantelj sa 16.