Stvarno se dogodilo: Da li ste vidjeli omjer posjeda lopte u drugom dijelu meča City - Arsenal?

arsenal
Sramota Topnika

Duel Manchester Cityja i Arsenala najavljen je kao derbi kola u Premiershipu, no ni 'd' od derbija.

Od početka, pa do samog kraja apsolutna dominacija Građana, pa su na kraju goste u London ispratili sa pet golova (5:0).

Arsenal je na početku malo i djelovao na terenu, no nakon isključenja Granita Xhake sve se promijenilo. City je uvjerljivo došao do pobjede, a zanimljivo da je izjednačio rekord Chelseaja po broju uzastopnih pobjeda sa pet i više golova razlike u Premiershipu.

Navikli smo se od Pepa Guardiole da ruši sa svojim ekipama razne rekorde, a danas je, čini se, postavio novi.

Naime, nikada prije nije zabilježeno da jedna ekipa u jednom poluvremenu ima 96 posto posjed lopte nad protivnikom, što je bio slučaj u drugih 45 minuta "derbija" koji se odigrao na Etihadu.

City je imao čak 14 kornera, Arsenal ni jedan jedini, a udarci prema golu 24:1. Suvišno je više bilo šta reći o ovom meču.