Superveleslalom: Elvedina Muzaferija zauzela 36. mjesto i ostala bez bodova

ada
Elvedina Muzaferija osvojila je 36. mjesto sa vremenom 1:21:90, čime je zaostala dvije sekunde i 67 stotinki za vodećom Soffiom Goggiom. U konkurenciji je bilo 47 skijašica.

Goggia je novu pobjedu sezone upisala sa vremenom 1:19.23. Ranghild Mowinckel iz Norveške bila je druga sa zaostatkom (+0.33) za Goggiom. Treće mjesto ide još jednom Italijanki Eleni Curtoni koja je sa sunarodnjakinjom na prvom mjestu kasnila za 51 stotinku.

Odlično je držala Visočanka u gornjem dijelu staze, ali onda drugom nije uspjela ostvarili bolje mjesto i ostala je bez bodova.

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica osvojila je 37. mjesto jučer u spustu Svjetskog kupa koji se također vozio u Val d’Isereu. Prije sedamdana Muzaferija je upisala historijski i najbolji rezultat bh. skijanja osvojivši 18. mjestu u švicarskom skijalištu St. Moritzu.

Foto : Facebook