Sve u znaku Ronalda: Portugalac postigao gol već u prvom meču nakon povratka u United

.
Portugalski nogometaš Cristiano Ronaldo postigao je gol u svom prvom nastupu za Manchester United nakon 12 godina.

Meč koji se dugo čekao s velikom pažnjom, a sastaju se Manchester United i Newcastle, počeo je u festivalskoj atmosferi nakon što se Ronaldo vratio iz Juventusa na Old Trafford.

Portugalskom nogometašu bilo je potrebno svega jedno poluvrijeme jer je u nadoknadi prvog dijela pogodio za vodstvo Crvenih đavola rezultatom 1:0. Nakon udarca Masona Greenwoda, lopta je došla do Ronalda kojem nije bilo teško da postigne gol u praznu mrežu.

Da stvari budu interesantnije, "pobrinuli" su se uspavani strijelci na ostalim utakmicama. Vjerovali ili ne, to je jedini pogodak u prvim poluvremenima na svih šest utakmica u terminu od 16 sati.

Naravno, pogodak je izazvao pravi spektakl u režiji domaćih navijača koji su nastavili s "festivalskom" atmosferom koja traje cijeli dan u ovom gradu.

Posjetimo, Portugalac je nakon šest vrlo uspješnih godina, od 2003. do 2009. godine, napustio Manchester United i prešao u Real Madrid. Nakon toga igrao je i u Juventusu, prije nego što se vratio na Old Trafford.