Teško bez Messija: Barcelona teškom mukom do boda na vrućem gostovanju u Bilbau

.

Derbi drugog kola La Lige odigrali su Athletic Bilbao i Barcelona, a u tradicionalno zanimljivoj utakmici ova dva rivala konačan rezultat bio je 1:1.

Baski su odlično otvorili utakmicu i Barcelona je od prve minute bila u podređenom položaju.

Jasna dominacija domaćih dugo je ostala bez konkretizacije, ali to se promijenilo početkom drugog dijela, tačnije u 50. minuti, kada je Athletic Bilbao pojačao tempo i nakon kornera, preko Iñiga Martineza, stigao do potpuno zasluženog vodstva.

Dobro je Bilbao izgledao i nakon vodećeg gola, ali im je pobjedu ukrala individualna greška Danija Garcije, koji je bez potrebe predugo držao loptu u nogama, koja mu je na kraju oduzeta, a iz toga se razvila brza kontra, koju u 75. minuti golom za 1:1 završava Memphis Depay.

Do kraja utakmice smo vidjeli mnogo prilika na obje strane, ali promjene rezultata nije bilo. Vrijedi izdvojiti još i da je Eric Garcia zbog prekršaja nad Iñaki Williamsom dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Ipak, to je bilo prekasno da se nešto bitnije promijeni, pa je uskoro sviran i kraj.