Tešku pobjedu Barceloni donio Niko u finišu utakmice

U drugom poluvremena, u samo dvije minute, gosti dolaze do poravnanja 2:2..

Barcelona je ostvarila sedmu pobjedu u aktuelnoj sezoni La Lige, večeras na Kamp Nouu gdje je ugostila sastav Elćea.

U ovom susretu 18. kola španskog prvenstva "Blaugrana" je slavila s 3:2.

Već u 19. minuti imala je Barca dva gola prednosti. Prvo je u 16. minuti Feran Blan (Ferran Jutglà Blanc) glavom pogodio za 1:0, a tri minute kasnije Gavi pogađa za 2:0 Barcelone.  Ipak, u nastavku utakmice, u samo dvije minute, gosti dolaze do 2:2. Prvo je pogodio Tete Morente u 62. za 2:1, da bi Pere Milja (Milla) ooravnao na 2:2 u 63. minuti meča.

Pobjedu Barceloni donio je Niko (Nico Gonzalez) u 85. minuti nakon Gavijevog ubačaja s lijeve strane. U ranije danas odigranim utakmicama Rajo Valjekano je ugostio Alaveš i slavio s 2:0, dok je Real Sosijedad ugostio sastav Viljareala koji je slavio u gostima 1:3.