Težak poraz rukometaša BiH u Češkoj

.

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u prijateljskoj utakmici odigranoj u Brnu od domaće Češke sa 30:18 (15:8).

"Zmajevi" su odigrali jako loše prvo poluvrijeme. Nisu izgledali dobro ni u napadu ni u odbrani, a na golu Češke dominirao Tomaš Mrkva sa deset odbrana.

Izabranici Irfana Smajlagića su u prvih 10 minuta postigli samo jedan pogodak.
I u nastavku je domaći tim bio u dobrom ritmu, dok je naša selekcija djelovala tromo i na kraju upisala visok poraz.

Najefikasniji u bh. timu bio je Senjamin Burić sa pet golova, a po tri su dodali Mirko Herceg i Marko Davidović. Kod Češke se istakao Jakub Hrstka sa pet pogodaka.

Inače, ovaj poraz rukometaša dolazi nakon nedaća sa putovanjem iz Sarajeva. Podsjetimo, "Zmajevi" su trebali u Brnu odigrati dvije utakmice protiv Češke, ali su se onda javili problemi jer su prije dva dana otkazani letovi iz Sarajeva.

Reprezentativci su na ovaj susret stigli autobusom, a na kraju je, umjesto dvije, odigrana jedna utakmica.

Ovi dueli sa Češkom su trebali poslužiti kao priprema za nastup na Evropskom prvenstvu u januaru naredne godine u Njemačkoj (10. - 28. januar).

Podsjetimo, bh. rukometaši se na Evropskom prvenstvu nalaze u grupi E zajedno s reprezentacijama Gruzije, Švedske i Nizozemske. Domaćin ove grupe biti će grad Manhajm.