Tottenham pobjedom otvorio novi stadion, rutinski trijumfi Cityja i Chelseaja

Nogometaši Tottenhama su pobjedom otvorili novi stadion savladavši Crystal Palace rezultatom 2:0 u 31. kolu engleskog Premiershipa.

Spursi su dominirali tokom čitavog meča, ali su tek u drugom poluvremenu uspjeli stići do tri boda. Heung-Min Son je u 55. minuti matirao Vicentea Guaitu za 1:0, a konačnih 2:0 postavio je Cristian Eriksen u 81. minuti susreta.

Rutinske pobjede u ovom kolu večeras su zabilježili i Manchester City i Chelsea.

City je na Etihadu savladao Cardiff rezultatom 2:0, a pogoci su postignuti u prvom poluvremenu. U 6. minuti Kevin De Bruyne je pogodio za 1:0, a konačnih 2:0 postavio je Leroy Sane u 44. minuti susreta.

Chelsea je na Stamford Bridgeu nadigrao Brighton rezultatom 3:0. Olivier Giroud je doveo Plavce u vodstvo u 38. minuti, a potom je Eden Hazard majstorskim golom udvostručio prednost nakon sat vremena igre. Konačnih 3:0 postavio je Ruben Loftus-Cheek u 63. minuti susreta, prenosi klix.ba.