Tottenham sam na čelu Premiershipa s maksimalnim učinkom i bez primljenog gola

,

Nogometaši Tottenhama slavili su protiv Watforda rezultatom 1:0 i tako se osamostalili na vrhu tabele kao jedini tim s maksimalnim učinkom nakon tri kola.

Tottenham s novim trenerom na startu sezone ima odlične rezultate. Spursi ne postižu mnogo golova, ali ih ne primaju nikako pa su na čelu tabele s gol-razlikom 3:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Heung-Min Son u 42. minuti. Južnokorejanac je izveo slobodan udarac, a njegov ubačaj je završio u mreži tako što je odskok prevario golmana Daniela Bachmanna.

Austrijski golman je u nastavku spasio goste fantastičnom odbranom udarca Harryja Kanea u 85. minuti. Do kraja je ostalo 1:0 tako da je tim iz Sjevernog Londona jedini maksimalan s devet bodova nakon tri kola.

U drugom meču Burnley i Leeds su remizirali rezultatom 1:1. Chris Wood je doveo domaćina u vodstvo u 61. minuti, no Patrick Bamford je u finišu pogodio za konačnih 1:1.