U Bihaću održano državno prvenstvo u biciklizmu

prvak
Za najbolje bicikliste Državnog prvenstva proglašeni su Lejla Tanović i Vedad Karić

BIHAĆ, 19. Jula – Sportski vikend u Bihaću bio je u znaku  Državnog prvenstva u biciklizmu, koje je okupilo oko 60 takmičara iz bosanskohercegovačkih klubova.

Jučer, prvog dana Prvenstva organizovana je zajednička utrka Up Hill Plješevića, tokom koje je svih 60 takmičara prešlo rutu od Borića do Pršinih uvala, koja je specifična po tome što se vozi makadamskim putem, sa nadmorskom visinom od 600 metara razlike.

U današnjoj utrci olimpijskog krosa takmičari su bili podijeljeni u više kategorija.  Razlika između 60 takmičara je bila u kategorijama, a prema tome i broju krugova.

U završnici Državnog prvenstva proglašeni su i najbolji biciklisti.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Lejla Tanovića, kojoj je ovo 12. titula državne prvakinje, dok je u muškoj kategoriji titulu prvaka ponio Vedad Karić.

Osim profesionalnih biciklista utrku su vozili i amateri u sklopu tri kategorije po starosnim grupama HOBI 1, 2 i 3. Utrku su pratili i dežurni medicinski tim, kao i tim policajaca MUP-a USK.

Klub domaćin Državnog prvenstva bio je bihaćki klub „Daj krug“, a podršku organizaciji je dao i Sportski savez USK.