PRODUŽECI KOBNI ZA ROMU: VAR “lansirao” Porto među osam najboljih ekipa Evrope

Ekipa Porta izborila je plasman u četvrtinu finala Lige prvaka. U revanšu su nakon produžetaka savladali Romu sa 3:1.

Meč je počeo borbeno s obje strane. Domaći su imali bolje prilike, ali mreže su mirovale sve do 26. minute, kada Mamolas pravi grešku, što domaći koriste, tačnije Soares pogađa za 1:0 na asistenciju Marege.

Igrala se 37. minuta kada je dosuđen penal za Romu. Siguran realizator je bio De Rossi za 1:1. Kapiten se Rome se povrijedio u 45. minuti, a kapitensku traku preuzeo je naš Edin Džeko.

Sjajn start drugo poluvremena za Porto. U 52. minuti Marega postiže gol za 2:1 nakon sjajne akcije. Nedugo zatim Olsen spašava Romu nakon šuta Soaresa, a zatim i Brahimija. Najbolju šansu za Romu u drugom poluvremenu propustio je Perroti u 82. minuti, nakon katastrofalne greške Pepea.

Regularni dio završen je 2:1 za Porto, rezultat kojim je Roma slavila u Rimu pa se otišlo u produžetke.

U produžecima najbolju šansu je imao naš Edin Džeko u 112. minuti, no slabo je šutirao u završnici, da bi tri minute kasnije bio dosuđen penal za Porto nakon VAR-a, a siguran realizator bio je Teles za 3:1, što se ispostavilo kao konačan rezultat meča, te veliko slavlje Porta.