Velež je protutnjao kroz Doboj, a onda je uslijedila ludnica u svlačionici Rođenih

sa
Ekipa Veleža jučer je gostovala u Doboju kod Sloge, te su ostvarili pobjedu od 2:0 i tako su ponovo obradovali svoje navijače.

Uvodnih 20-ak minuta na stadionu Luke pred oko 3.000 gledatelja nisu donijele ništa. Domaći su imali nešto više od igre, ali nije viđena niti jedna ozbiljna prilika.

Rođeni su poveli u 38. minuti. To je praktično jedino vrijedno spomena iz prvog dijela. Strijelac je bio Haskić.

Sjajni napadač je nastavio sa odličnim igrama ovog proljeća. Iskoristio je nesporazum domaće odbrane za svoj sedmi gol u sezoni.

Pobjedu Veleža na ovoj utakmici potvrdio je Lauš koji se pokazuje kao veliko pojačanje za ekipu iz Mostara, a asistent je ovaj put bio Haskić.

Imali su gosti do kraja meča još nekoliko sitaucija da postignu gol, dok su i domaći pokušavali da se vrate u igru. Dobili su penal u 88. minuti.

Penal je izveo Mihajlović, a Hadžikić je to odlično odbranio. Mladi golman je zatim skinuo i šut Starčeviću te je i ona jedan od junaka Veležovog trijumfa.

Velež je pokazao određenu zrelost i zadržao šanse da može do trećeg mjesta za kojim sada kasni tri boda.

Sa druge strane ekipu Sloge čeka velika borba za opstanak u ligi, a ostaje da vidimo kako će se sve završiti za njih.

Nakon pobjede u Doboju uslijedilo je veliko slavlje u svlačionici Veleža.