Velika nada bh. plivanja Iman Avdić u Beogradu osvojila zlatnu i srebrnu medalju

asd
Na prvenstvu Centralne Evrope u Beogradu reprezentativka BiH Iman Avdić je osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju u disciplini 200 metara mješovito te srebrenu medalju u disciplini 400 metara slobodno.

Nakon jutrošnjeg plasmana u finale u pomenutim disciplinama, sjajna Iman je u finalu još jednom pokazala veliki potencijal i osvojila prvo mjesto.

Istovremeno je oboren kadetski rekord BiH u disciplini 200 metara mješovito, a on sada iznosi 2:21.31.

Sutra Iman očekuju u jutarnjim kvalifikacijama također dvije discipline 400 metara mješovito te 200 metara slobodno u kojima očekujemo plasman u finale te nove medalje za našu državu.

Na nedavnom Evropskom prvenstvu u Rimu naš tim se mogao pohvaliti sa 14-godišnjom Iman Avdić kao najmlađom učesnicom koja je u svojoj utrci 200 metara delfin također oborila državni kadetski rekord.

Iman je prije nešto više od godinu dana postala je tema svjetskih medija nakon što je Reuters objavio njenu priču kako u doba pandemije koronavirusa trenira u plasteniku, gdje su joj otac i djed smjestili bazen veličine 3x2.