Zlatan Ibrahimović zabio svoj prvi gol na povratku u Milan

Zlatan Ibrahimović odigrao je danas prvi meč za AC Milan.

U neslužbenom debiju za Rossonere protiv niželigaša Rhodensea, Ibrahimović je postigao gol i asistirao je u pobjedu od 9:0.

Rossoneri su u vrlo snažnom sastavu počeli meč. Na golu je bio Donnarumma, a odbranu su činili Calabria, Musaccjio, Romagnoli i Hernandez, prenosi Sportsport.

Vezni red je igrao u sastavu Paqueta, Bennacer i Bonaventura, krilne pozicije pokrivali su Calhanoglu i Suso, dok je Ibrahimović bio u vrhu napada.

Calabria je zabio dva gola na otvaranju, a zatim je asistirao Ibrahimoviću kod gola za 3:0. Ibra je potom asistirao Calhanogluu za četvrti gol, da bi se na poluvrijeme otišlo rezultatom 5:0 nakon pogotka Paquete.

Pioli je na poluvremenu promijenio kompletan tim. Piatek je igrao umjesto Ibrahimovića u vrhu napada. Poljak je postigao dva gola, a po jedan su dodali Castillejo i Leao za konačnih 9:0.